Следниот чекор во офанзивата на Yamaha за сезоната 2021 е целосно новиот MT-09 SP, верзија на еден од лидерите во средната категорија која има врвни спецификации.

BMW направи подобрувања кај R nine T линијата на мотоцикли. Новите машини сега ќе имаат почист мотор, подобар сет на помагала за возачот а во исто време е задржан класичниот изглед.

Сигурно мислите дека ова е само уште еден екстремно скап и комплициран „Euro Superbike“ кој не може никој да си го дозволи а обичните смртници нема да можат да го возат без скапата електроника.

Пред нешто повеќе од две години објавивме дека Aprilia работи на дво цилиндричен спортски мотоцикл кој ќе биде подостапна опција од водечката машина на компанијата, RSV4 супербајк.

Како што се очекуваше, прекрасниот MSX125 мини мотоцикл на Honda доби подобрување за сезоната 2021. Ова е резултатот.

Реклами

Листа на мото настани