empty alt

Најава за нов напад од истокот CFMoto 800NK

empty alt

Moto-Guzzi V100 Mandello за безвременски дизајн!

empty alt

МК Куманово: Прва зимска забава (10.12.2022)

empty alt

Нов Мото Клуб: ASTRAION Hangaround MC NOMADS

empty alt

Brough Superior AMB 001 за James Bond на две тркала

empty alt

Цобо: Време е за чекор погоре, ќе атакувам на титулата во SBK класата

Зимскиот период е одличен за планирање и подготовка за сезоната која следува, така е и со нашите...
empty alt

Паркирањето на мотоциклите ќе биде бесплатно!

Почитувани членови на мотори.ком.мк, љубители на мотоциклите, на наше огромно задоволство Ве...
empty alt

SWM RS300R – високо квалитетен и достапен мотоцикл

Со оглед на тоа дека на саемите за мотоцикли доминираат модели чија цена изнесува околу 10 000...

Следни настани

empty alt

Cross Bearers: Мото собир Велес 2023

Повеќе информации наскоро.
empty alt

7-ма годишнина на Gremium MC Macedonia

Gremium MC Macedonia ве поканува на прослава на нивната 7ма годишнина.
empty alt

Lowlanders MC Kumanovo - Party

Lowlanders MC Kumanovo - Party

Корисни текстови

empty alt

Моторџиски тетоважи: Изразување и симболика

Исто како што повеќето моторџии сметаат дека нивните мотори треба да бидат ремек дело, многумина...
empty alt

Совети за возење на топло време

Прекумерната топлина може да влијае на вас и на вашиот мотоцикл. Еве неколку совети како да се...
empty alt

Ценовник на нови мотори

  Во продолжение ќе го најдете ценовникот со малопродажни цени на мотори и скутери кои се продаваат во...
empty alt

Работи што не треба да им ги правите на гумите

Неколку куси совети за работи кои никако не смеете да ги правите со гумите на вашиот мотоцикл.
empty alt

Алкохолот и моторите

Во последните години казните за возење под дејство на алкохол драстично се зголемија со цел да се...
empty alt

Инфо за почетници

Кацига од 800 денари може повеќе да те убие отколку да ти помогне. Не е битно што возиш скутер од...
empty alt

Совети за возење мотор во зима

За тие што веќе зимата стигнала знаеме дека моторот е паркиран во некој ќош во гаражата,...

Издвојуваме

empty alt

Ивана и Ману на пат околу светот со мотор

Едно момче од Шпанија и една девојка лична Македонка со својата Yamaha XT660Z Tenere се на пат околу...
empty alt

Наш тест: Honda CBR 250RA

Моделот за кој се крена многу прашина по претставувањето минатата година пристигна во Макпетрол,...
empty alt

Наш тест: Wild Wolf 4x4 LF400ST

На тест овојпат од Hamachi добивме четвороцикл. Но не било каков, нејќевме да се мачиме со слаби...
empty alt

Интервју: Елена Катлановска (Velvet Angels)

Елена Катлановска е основач на првиот женски мото клуб во Македонија - Кадифени Анѓели. Во...
empty alt

Наш тест: Hyosung GT650R

Доколку ги земеме во предвид цените на “јапонците”, разбирливо е зошто секој трет моторџија...
empty alt

Наш тест: Honda SH125i

Половината од мај веќе измина но временските услови сеуште наликуваат на крајот од зимата, па еден од...
empty alt

Возевме: Yamaha X-MAX 250 2014

Поканата од Мото Азуро да ја провозиме новата Yamaha X-MAX 250 ја прифативме со задоволство,...

Видеа

Back To Top