empty alt

Џонатан Реа го напушта Кавасаки по крајот на сезоната

empty alt

Мото рели Македонија - Независност 2023

empty alt

Moto Group Presents: Triumph Motorcycles Open Day

empty alt

Распоред за следење на МотоГП Ле Ман 2023

empty alt

Казната за Маркез е поништена

empty alt

Што треба да знаеш доколку си нов возач?

Седум основни совети за нови возачи
empty alt

Христијан Бузалковски - Бузо: Да ја освојам SP125 па ќе преминам во F600

Разговараме со Христијан Бузалковски - Бузо, третопласиран возач во генералниот пласман на...
empty alt

Интервју: Рок Багорош - Стантер

Рок Багорош е млад словенски стантер кој пред неколку недели го издаде првиот дел од филмот...

Следни настани

empty alt

Sons of Thunder MC Macedonia: Moto Party

Повеќе информации наскоро...
empty alt

Chopper Club Macedonia: 5 years

Чопер клуб го најави својот роденденски настан.

Корисни текстови

empty alt

Совети за возење мотор во група

При индивидуално возење, самите ние ја контролираме брзината на моторциклот, видикот ни е појасен...
empty alt

Подобри го своето возење: Како да возите на дожд?

Најновите спортски-туринг пневматици нудат одлична стабилност при влажни услови. Сепак има луѓе...
empty alt

10 работи што треба да ги правиме за оддржување на мотоциклот

Исто како и човечкото тело, и мотоциклите можат да издржат многу и да продолжат да работат. 
empty alt

Како до возачка дозвола

По новиот закон за полагање сите полагања се вршат во испитни центри низ цела држава, во Скопје ги има...
empty alt

10 прашања што не смеете да ги поставите кога купувате мотор

Кога работите како продавач на мотори слушате секакви прашања од потенцијалните купувачи, во...
empty alt

Што да правите кога ќе паднете?

Порано или подоцна на сите им се случува. Меѓу моторџиите затоа и важи правилото "Не си моторџија...
empty alt

Не е прашање дали, туку кога ќе паднете. Носете кацига!

Вие ќе внимавате, нема да возите брзо, ќе ги почитувате правилата и прописите, и тогаш некоја...

Издвојуваме

empty alt

Ексклузивно интервју: Маверик Вињалес

Ексклузивно интервју на Маверик Вињалес за мотори.ком.мк, разговаравме за почетокот на сезоната,...
empty alt

Интервју: Хорхе Лоренцо

Нашите пријатели од Ф1 Алманах имаа ексклузивна можност да направат интервју со Хорхе Лоренцо, возачот на Јамаха МотоГП тимот, кое го пренесуваме во...
empty alt

Мич Еванс се чувствува одлично во тимот на HRC Honda

Австралиецот Мич Еванс ќе му стане нов колега на шампионот Тим Гајсер во сезоната 2020 од MXGP...
empty alt

Pirelli Diablo Rosso Corsa II

Дизајнирани за брзо возење, Rosso Corsa II претставува замена за осумгодишните Rosso Corsa и се...
empty alt

Прво возење: SWM Gran Milano 440

Благодарение на увозникот на SWM за Македонија, фирмата Максима, имавме прилика да присуствуваме...
empty alt

Интервју: Крис Фајфер, човекот за кој гравитацијата не важи

Крис Фајфер одржа едно часовно шоу пред македонската публика која со нетрпение го очекуваше, а...
empty alt

Интервју: Христијан Илиоски - Кико

Интервјуто го направивме во едно кафуле на Широк Сокак во Битола, каде Кико придружуван од својата мајка час и...

Видеа

Back To Top