Bimota, која неодамна беше купена од страна на Kawasaki, само што го претстави моделот TESI H2.  Еве неколку фотографии и детали од оваа машина.

BMW Motorrad го престави концептот R 18 /2 кој има 1800cc. Еве уште неколку детали од оваа елегантна и модерна машина.

MV Agusta Superveloce 800 концептот ги постави стандардите за тоа како треба да изгледа еден neo-classic мотоцикл. Сега добивме потврда дека машината ќе се најде во производство.

За новата Хонда се зборуваше многу во изминатиов период и со нетрпение се очекуваше саемот EICMA во Милано.

2020 Yamaha Tracer 700 има одредени промени кај дизајнот кои се слични со најновите мотоцикли на Yamaha.

Реклами

Листа на мото настани