За Yamaha MT-09 многумина велат дека не е меѓу најубавите машини на пазарот. За среќа, три цилиндричниот уличен мотоцикл е достапен и како café racer верзија, Yamaha XSR900.

На пазарот за спортски мотоцикли со мал капацитет во Велика Британија сега доминираат компетентни и удобни single и parallel-twin cylinder машини кои имаат 47bhp.

Кога прв пат го видовме концептот Honda CB4X на EICMA минатата година, веднаш се заљубивме во него. Honda Motor Europe има историја на развој на одлични концепти а CB650 платформата дава можност за креирање на прекрасни опции.

Кога Moto Guzzi V85 TT прв пат се појави шпекулиравме дека новиот 850cc мотор би можел да го има и кај други модели. Се чини дека тој ден конечно дојде откако се појавија информации дека Moto Guzzi V7 ќе добие значителни подобрувања за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани