На сите им стана јасно дека Harley-Davidson премногу рано влезе во трката на големи електрични мотори, и веројатно затоа не поминаа баш многу добро. По серија промени внатре во самото управување на копанијата и нови стратешки определби периодов во пракса почнаа да спроведуваат уште една ваќна одлука. LiveWire се двои како посебен бренд. Нема веќе да го носи логото на HD и она што е веројатно повежно, има нова ценовна политика. 

BMW го претстави својот нов концет на електричен макси скутер наречен CE 04. Ако го тргнеме на страна футуристичкиот дизајн всушност станува збор за електричен макси скутер кој треба одлично да се снајде низ урбаните средини. 

Кога имав 8 години, мојата мајка имаше пријател која имаше Honda Monkey и CB400, вели Хорхе Родригез.

Кога станува збор за супербајк машини, Aprilia RSV4 се наоѓа на врвот. Токму поради оваа причина, Италијанскиот бренд не сака да прави многу промени на победничката формула.

Актуелната верзија на GSX-S1000 е стара нешто повеќе од три години, но и таа беше подобрена верзија на моделот од 2015-та година. Затоа не не изненадува одлуката на Suzuki да направи нови промени.

Реклами

Листа на мото настани