Во свој стил, Дукати го привлече вниманието со најва за своите новитети а 2022 година. Доаѓа DesertX. 

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Во неколку видеа изминативе денови Kawasaki најавува претставување на нов мотор на 29 овој месец. Да, сите индикатори укажуваат на Z650, но ако се суди по последниот тизер, тогаш дефинитвно и овој Kawasaki ќе има ретро изглед.

Пред неколку дена на различни медиуми се појавија неофицијални фотографии од новиот Moto Guzzi V100. На нив се приметуваше ретро изгледот, но италијанците не чекаа долго за да ја потврдат и официјално веста.  

Гласини се слушаат од Јапонија. Хонда ќе пушта во продажба во текот на следната година два нови модели со 750cc паралелен двоцилиндарец. 

Royal Enfield, еден од најстарите и наголемите производители на мотори со долга и богата историја, никако не успева да се откачи од своето минато, и тоа е добро, затоа што нивното минато вреди да се обнови и рекреира. 

Со новиот R 18 Transcontinental, BMW ја надополнува својата R 18 фамилија со т.н. голема американски турер. На овој модел се надоврзува и т.н. бобер, модел кој е именуван едноставно како R 18 B.

И покрај тоа што челниците на KTM во 2015 година најавија дека нема повеќе да прават супер брзи мотори кои припаѓаат на патеките а не на улиците, сепак еве демант, барем во некоја рака. 

Реклами

Листа на мото настани