Мотоцикли

Ducati World Première 2022

Во свој стил, Дукати го привлече вниманието со најва за своите новитети а 2022 година. Доаѓа DesertX. 

Следете нè на:

Во свој стил, Дукати го привлече вниманието со најва за своите новитети а 2022 година. Доаѓа DesertX. 

ducati desertx

Понекогаш се чини што и да направи Дукати сите со возбуда следат.. ама мајсторите на занаетот не е дека само прават нешто. Кога прават, во духот на италијансакта култура тоа го прават со стил. Минатата недела тие најавија светкса премиера во 6 дела. 6 новитети, 6 лајвстримови на нивните дигитални канали, 6 премиери. 

Си го имениваа како Ducati World Première 2022 и првата епизода ја најавија за крајот на овој месец, 30 септември. Распоредеот е следен:

- Еп. 1 | Your everyday wonder - 30 септември, 16 часот.

- Еп. 2 | Mark your roots - 14 октомври, 16 часот.

- Еп. 3 | Rule all mountains - 28 октомври, 16 часот.

- Еп. 4 | A new fighter in town - 11 ноември, 16 часот.

- Еп. 5 | The evolution of speed - 25 ноември, 16 часот.

- Еп. 6 | Dream Wilder – DesertX - 9 декември, 16 часот.

Кулминацијата секако ќе биде новиот DesertX кој како концепт беше прв пат претставен во ноември 2019 година.  Станува збор за адвенчр модел дизјаниран со фокус на оффроуд можностите, нова шасија со 21 инчно предно тркало и водено ладен 937cc Testastretta агрегат. 

ducati desert x concept 1

Би можело да ве интересира

Дали MotoGP е навистина најпосакуваниот мото шампионат меѓу возачите? 

MV Agusta преку проектот Lucky Explorer влегува во популарната Adventure категорија!

По стапките на поголемиот брат и помалиот Versys го менува својот изглед и доби некои нови „гаџети”

После 6 сезони имаме неизвесен финиш пред последниот викенд во Малезија. Razgatlioglu или Rea? Кој ќе биде шампион оваа година?

По неизвесноста околу спонзорот и дали воопшто новиот VR46 Racing тим ќе се појави следната година во MotoGP шампионатот, еве добра вест. VR46 Ducati ќе има во MotoGP!

Денес го испраќаме Роси. Денес во Валенсија легендата, Валентино Роси, се збогува од спортот и натпреварувањето кое за многумина беше синоним со неговото име. Пред да го испратиме во светот на трките на 4 тркала, еве листа на факти која вчера беше објавена на MotoGP.com

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.