Вести од светот

Возевме CFORCE 450 и 520 на CFMOTO

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

cforce francija 3

Пазарот за ATV возила значително се разви во изминативе неколку години, особено под влијание на пандемијата и ограничувањата на интернационалните патувања. CFMOTO го искористи овој момент да ја зацврсти својата доминантна позиција на голем број европски пазари, но и да подготви новитети кои заслужуваат внимание. 

Самиот факт дека бевме дел од, веројатно, првото демо возење на AТV возила во цела Европа укажува на сериозноста, посветеноста и професионалноста на самиот производител. Целиот настан беше организиран од страна на CFMOTO Франција, но ние бевме таму благодарение на нашиот локален увозник CFMOTO Македонија и секако со сериозна поддршка од регионалниот увозник CFMOTO Србија. 

cforce francija 1

Двете нови возила всушност се стартен дел од понудата, но тие се и најпродаваните модели во понудата на овој кинески производител, оттаму во нив континуирано се вложува сериозно како во квалитетот така и во развојот на технологијата. 

Претставените модели имаат комплетно ново подвозје кое е повиско од претходно и лежи на нова суспензија која овозможува поудобно возење но и помал круг на вртење за цели 25% во споредба со претходните модели. 

CFMOTO CFORCE 520L 025

Унапредување има и во удобноста, кај самите седишта но и во новиот екран кој го има кај моделот 520 L, но она што прави дополнителна разлика на целокупното искуство е т.н. серво волан односно EPS.

Она што ви препорачуваме сега е да го погледнете видеото во кое го пренесуваме целокупното искуство од Lastours ендуро паркот.  

Моделите на нашиот пазар но и ширум Европа се очекува да бидат достапни кон крајот на оваа година, тогаш секако ќе објавиме и повеќе технички детали и цени, кои сега за сега, не се достапни.  

CFMOTO CFORCE 520L 027

CFMOTO CFORCE 520L 037

CFMOTO CFORCE 520L 044

Би можело да ве интересира

По долгата пауза најголемиот циркуз на 2 тркала се врати во Британија, со одлични трки во трите класи.

Како што забележавме на претходната трка во Британија, на тројцата најбрзи им се приклучува и Redding.

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

Победи во сите 3 трки во Donington Park како најава за враќање на Турчинот во одбрана на титулата.

Сите знаеме колку жртви се потребни за постигнување спортски успеси на врвно ниво, но возачите во MotoGP едноставно одат неколку чекори подалеку.

Не баш секој ден на тајмлајн ти поминуваат слики од некој што рачно изработува кациги, особено не тука во Скопје, Македонија. 

Листа на мото настани

Мото клубот No Limit поканува на мото собир на 20 август во Маврово. 

  • 20 Август 2022 - 20 Август 2022
  • Ратрак Маврово

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.