Викендов се вози третата трка во МотоГП шампионатот за ГН на Америка на патеката „Circuit Of The Americas“ во Тексас, САД. 

 Распоред за следење на трките:

Петок, 12-ти април

ВремеКласаНастан
16:00-16:35 Moto3™ Слободен тренинг
16:50-17:30 Moto2™ Слободен тренинг
17:45-18:30 MotoGP™ Слободен тренинг бр.1
20:15-20:50 Moto3™ Тренинг бр.1
21:05-21:45 Moto2™ Тренинг бр.1
22:00-23:00 MotoGP™ Тренинг

Преносот од сесиите ќе може да се следи на SportKlub 2 каналот.

Back To Top