MotoGP

Кажете му #GrazieVale на Роси во видео

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Следете нè на:

 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

grazie vale

Пред нешто повеќе од два месеци Валентино Роси го најави своето повлекување од MotoGP. Се очекуваше вакво нешто веќе некое време, ама сепак ете и кога дојде ред за неговото повлекување, некако сите се надеваа дека ќе има уште... Но докоторот континуирано повотруваше, ако е конкурентен ќе продолжи да се трка, ако не е, ќе се повлече. И резултатите годинава повеќе од јасно укажуваат на тоа дека време е да се повлече. 

Можеби резултатите недостасуваат последниве години, но она што дефинитивно не недостасува се верните фанови ширум светот. Особено сега по најавата за неговото повлекување, секоја трка е последна и секаде фановите подготвуваат различни начини како да го поздрават и испратат токму него, без разлика на резултатот. 

За да им даде шанса на сите пред некој ден MotoGP и официјално ги повика сите да го испратат своето видео во кое на докторот му велат #GrazieVale на официјалната меил адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Видео може да испрати секој, и тоа во 16:9 формат најдоцна до петок 29 октомври. Ние се надеваме дека ќе имаме наш човек на последната негова официјална трка во Валенсија, ама за секој случај ќе испратиме и видео. 

Нема конкретна најава што планира да прави MotoGP со овие видео снимки, ама сигирно ќе бидат јавно споделени за финалното поздравување со најголемиот MotoGP возач во историјата на спортот. 

Би можело да ве интересира

По промоциите во Маврово и Пониква овој викенд CFMOTO караванот ќе биде на Попова Шапка. Искористете го овој викендот (22-23 јануари), да се запознаете со новиот ексклузивен модел на CFMOTO UTV 1000 XL.

CFMoto продолжува со својот агресивен и убедлив напад на Европските и светските пазари. 

И не е толку големо изненадување ако кажеме дека и во 2021 година сакавме што е можно повеќе да се одвоиме од пандемиската реалност и да побегнеме барем на едно попладне некаде каде нема да мислиме на тоа, нели? А како подобро да се препуштиме на уживање ако не на мотор?

Малку незграпен избор на зборови, но секако се радуваме што ултраталентираниот 6-кратен шампион се чувствува подобро и се врати на тренирањето со мотоцикл.

Приватниот тим на починатиот Fausto Gresini ја раскина врската со фабричкиот тим на Aprilia и ги замени мотори со уште еден италијански мотор – Ducati!

Како што погребите и венчавките се дел од секојдневието, нема причина да не бидат дел и од уникатното наптреварување како што е релито Дакар.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.