Домашни

Ауто Трејд е новиот застапник за Хонда мотоцикли во Македонија

Компанијата Ауто Трејд (Auto Trade) е единствениот 3S Дилер на Honda за нашиот пазар.

Светските превирања во автоиндустријата неминовно водат кон промени и на нашиот пазар.

Најавени или се во тек крупни промени во претставувањето на светските производители.

13a

Додатно на светските кризи предизвикани од пандемија и војната на европско тло, хендикеп на македонскиот пазар претставува и големината. Односно безначајноста во бројот на продадени нови автомобили.

Окрупнувањето на регионално ниво претставува едно од можните решенија со најголема веројатност за опстанок.

Во низата промени кои беа најавени уште пред пандемијата една дочека своја конечна реализација – компанијата Ауто Трејд е единствен 3S Дилер на Honda за нашиот пазар.

Тоа значи дека ги презема продажбата, сервисирањето и набавката на резервни делови за автомобилите и мотоциклите на јапонскиот производител.

На неформално организираното дружење во салонот сместен на ул. Скупи бр. 37 (поранешен продажно-сервисен центар на Hyundai) јавноста беше службено известена за преземените обврски.

И покрај проблемите во производството предизвикани од недостатокот на компоненти, домаќините не уверија дека ќе направат напори за обезбедување доволни количини од сите актуелни модели.

Да констатираме уште еднаш, отсега екслузивата за продажба, сервисирање и обезбедувањето на резервни делови за автомобилите и мотоциклите на Honda ги презема компанијата Ауто Трејд (Auto Trade).

На Ауто Трејд му посакуваме успешно претставување на производите на јапонскиот производител.

Извор: autoinfo.mk

Би можело да ве интересира

По долгата пауза најголемиот циркуз на 2 тркала се врати во Британија, со одлични трки во трите класи.

Како што забележавме на претходната трка во Британија, на тројцата најбрзи им се приклучува и Redding.

Кон крајот на минатиот месец ја имавме честа и задоволството да бидеме дел од првото европско демо возење организирано за медиумите од страна на CFMOTO Франција. 

Победи во сите 3 трки во Donington Park како најава за враќање на Турчинот во одбрана на титулата.

Сите знаеме колку жртви се потребни за постигнување спортски успеси на врвно ниво, но возачите во MotoGP едноставно одат неколку чекори подалеку.

Не баш секој ден на тајмлајн ти поминуваат слики од некој што рачно изработува кациги, особено не тука во Скопје, Македонија. 

Листа на мото настани

Мото клубот No Limit поканува на мото собир на 20 август во Маврово. 

  • 20 Август 2022 - 20 Август 2022
  • Ратрак Маврово

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.