Домашни

CFMoto тест возење, мото ден на 7 мај

Добрата пракса на официјалниот увозник и дистрибутер на CFMOTO во нашата држава продолжува.

Како и што најави самиот дистрибутер CFMOTO Македонија, не минатогодишниот есенски мото ден, оваа пролет организираат нов мото ден на кој заинтересираните потенцијални купувачи, но и љубопитни мотоциклисти ќе имаат шанса да ги пробаат најатрактивните модели од нивната понуда. 

Мото денот ќе се организира на 7 мај, сабота, на локацијата на самиот застапник на ул. „Пролет” 4а, кај Тутунски комбинат. Почетокот на овој промотивен настан е закажан за 10 часот. 

cf moto test

Како што најавуваат самите организатори од самиот почеток во 10 часот, љубителите на мотори и брзина ќе имаат можност да се запознаат со новите, но и постари модели на овој брзорастечки бренд во powersport индустријата и исто така да ги испробаат при тест-возење. Овој настан предвиден е пред се за рекреативно возење,и има за цел да обезбеди возбудливи и забавни искуства низ предвидената рута за сите нивоа и типови на возачи.

Од целата понуда на брендот за тест-возење ќе бидат достапни во моментов најатрактивните модели на пазарот. Се разбира тука е најбараниот мотор од минатиот тест ден, MT 800 ABS, но покрај него за тест возење ќе бидат достапни и MT 650 ABS – сестран мотоцикал со богата опрема, современа техника, одлична агрономија… GT 650 ABS –  по спортски модел но со удбност за долги патувања и опрема достојна за турер модел и импресивниот NK 300 ABS, градски современ стартер подготвен и сигурен за млади возачи. 

CFMoto moto day

Доколку сте подготвени да пробате некои од овие модели може да се пријавите и да го закажете вашето тест возење на 7 мај  преку повик на тел. број 075 358 533 или да им пишете порака на CFMOTO Македонија на Facebook - Cfmoto Macedonia  или Instagram - cfmoto.macedonia

Организаторите велат дека предност ќе имаат искусните ,,зависници’ на мотори кои се постојани возачи со важечка возачка дозвола.

Би можело да ве интересира

Над 100.000 гледачи на денот на трката, уживаа во надмудрувањата во сите 3 класи.

Со воведување на CE 04, електричниот макси скутер, на почетокот на оваа година BMW јасно стави до знаење дека во блиска идиниа може да очекуваме многу повеќе од германците во овој сегмент. 

Почитувани љубители на мотоциклистичката култура,

Со особена чест Ве покануваме да бидете дел од првата манифестација CRUISE CULT – The Art of the motorcycle 2022, која ќе се оддржи во сабота 25.06.2022 год., во период од 12.00 ч. – 17.00 ч. во Парк на Франкофонија - Скопје.

Трките беа далеку од досадни и неинтересни во трите класи, во кои жештината и конфигурација на патеката, прописно ги истоштија натреварувачите.

Кој каде ќе оди во следната сезона на MotoGP, и зошто. 

Иако викендов во Мизано ја видовме првата победа на актуелниот шампион, сепак титулата е далеку од одбранета.

Листа на мото настани

Чопер клуб го најави Run to the Sun 2022.

  • 24 Јуни 2022 - 25 Јуни 2022
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Дводневен мото фестивал во организација на МК Тиквеш Рајдерс од Кавадарци.

  • 17 Јуни 2022 - 18 Јуни 2022
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.