Мотоцикли

Kawasaki претстави две нови 125-ки

Kawasaki објави детали за два нови модели со зафатнина од 125cc.

Следете нè на:

 

И двете верзии, Ninja 125 и Z125 2019 ќе користат едно цилиндричен мотор со водено ладење кој развива 14,8кс. Мотоциклите исто така ќе ја делат и истата рамка, иако таа ќе биде поочигледна кај соголениот Z125 отколку кај Ninja. Сите детали за мотоциклите ќе бидат соопштени за време на INTERMOT шоуто кое ќе се оддржи во Келн, Германија на 2-ри октомври.

Z125

Kawasaki Ninja 125

Максимална моќност: 11.0 kW {15 PS}

L x W x H: 1,935 x 685 x 1,075 mm

Предна гума: 100/80-17M/C 52S

Задна гума: 130/70-17M/C 62S

Висина на седиштето: 785 милиметри.

Kawasaki Z125

Максимална моќност: 11.0 kW {15 PS}

L x W x H: 1,935 x 685 x 1,075 mm

Предна гума: 100/80-17M/C 52S

Задна гума: 130/70-17M/C 62S

Висина на седиштето: 815 милиметри.

Би можело да ве интересира

Макпетрол објави голем попуст на целата своја програма, вклучувајќи ги мотоциклите од Хонда, мото опремата и кацигите.

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

На наш колега моторџија му е потребна помош, да се покажеме во вистинско светло во недела!

Викендов на патеката Орман во Скопје се вози третата и последна трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Фантастична борба за победата ја одбележа првата трка за ГН на Тајланд која му припадна на Марк Маркез.

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.