Во Хонда салонот на Макпетрол во Скопје пристигнаа два нови модела: Honda VFR1200X и CBR1000RR

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

На почетокот од сезоната Македонија беше домаќин на третата меѓународна-регионална ИПА мотоциклистичка средба на која присуствуваат активни полициски службеници и полициски ветерани од шест земји од регионот.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

9-та рунда од МотоГП шампионатот викендов не води на патеката Захсенринг во Германија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дани Педроса официјално го објави своето повлекување од МотоГП трките, ова ќе биде последна сезона за шпанецот.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Логично е Дукати да „извади“ и соголена верзија од популарниот нов модел, но ќе мора да почекаме до саемите за мотоцикли оваа година за да видиме дали тоа ќе се претвори во реалност.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ќе има нов Kawasaki Ninja ZX-6R како модел за сезоната 2019, тоа барем можеме да го потврдиме.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Разговаравме со Кристијан Лундберг и Пит Бенсон, две лица кои одблизу работат со Хуан Мир, следната голема ѕвезда на Гран При трките.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Не би ја нарекол најлошо чуваната тајна во мото индустријата во моментов, но фактот дека BMW ќе го претстави на пазарот новиот S1000RR како модел за сезоната 2019, не е некоја нова информација.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Марк Маркез и неговиот нов тимски колега Хорхе Лоренцо ќе продолжат да ги носат боите на Repsol и во сезоните 2019 и 2020

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами

ЦЕНОВНИК НА НОВИ МОДЕЛИ 2017

Grid List

Викендов на патеката Аданката во Романија се возеше четвртата рунда од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, а младиот Христијан Бузалковски забележа уште еден одличен викенд зад себе.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Претстојниот викенд во Берово ќе се одржи првата трка од шампионатот на Македонија во Ендуро за 2018.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

9-та рунда од МотоГП шампионатот викендов не води на патеката Захсенринг во Германија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Џонатан Реа успеа да дојде до двојна победа на супер интересните трки во Мизано.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото огласи

HONDA CRF 1000AG ( AFRICA TWIN )HONDA CRF 1000AG ( AFRICA TWIN )
Се продава11.500 EUR
Honda Hornet 600Honda Hornet 600
Се продава3.850 EUR

Колку ти троши моторот?

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

Ставаш бензин за
ден.

Со нив поминуваш
км.

0

Л./100км

Цена на бензинот:

95 = 70ден.
98 = 71,5ден.

Ново на форумот