CFMoto продолжува со својот агресивен и убедлив напад на Европските и светските пазари. 

Ако се обидеме некако да ја сумираме 2021 година, за мото светот, секако, тогаш може комотно да кажеме ова е година кога италијанците се решија да возат офроуд. По Aprilia и MV Agusta сега и Ducati го претстави својот модел подготвен за песочните дини и планинските патеки - Desert X

Откако кренаа голема галама по социјалните медиуми пред некоја недела, минатата недела потврдија дека не било се залудно. CFMoto го прикажаа во живо на саемот во Милано нивниот нов концепт SR-C21

Yamaha не се плаши од храбри потези особено кога е во прашање дизајнот. Тоа особено ни стана јасно по The Dark Side of Japan дијанот кој сега гордо го носи MT линијата од овој производител. Но сега, на ред е нов храбат потег, во сферата на класичните дизајни. Модерен изглед кој ја најавува новата сезона на популарните нео/трето модели. Запознајте го Yamaha XSR900 2022. 

По скоро цели две годнини, тизери, најави, неофицијални слики и видеа, конечно Husqvarna собра храброст и го претстави Norden 901 и тоа во сабота!

Култот околу Hymlayan на Royal Еnfileld предизвика ушт епоголем интерес околу гласините за појава на нов модел до помоќен мотор. И конелно сега е јасно, нов поголем Hymlayan ќе има, ама нема да биде баш тоа што можеби се очекуваше. 

Реклами

Листа на мото настани