Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Metzeler неодамна не покани во Германија на официјалното претставување на новата Roadtec 01 линија на пневматици.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Подгответе се за уште една доза на висока технологија бидејќи BMW Motorad го претстави K1600GTL концептот на CES. Тој е опремен со ласерски светла.  Сигурно тоа ви звучи познато, пред две години ние напишавме дека BMW има намера да ја развие ласерската технологија кај мотоциклите.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Akrapovic го претстави издувот за новата Yamaha R1, инспириран од победничките мотори на Валентино Роси и Хорхе Лоренцо новиот издув на Јамахата ќе и даде изглед и звук на МотоГП мотор.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами