MotoGP

Распоред за следење на МотоГП Тајланд

15-та трка од МотоГП шампионатот викендов се вози за прв пат на патеката во Бурирам,Тајланд.

Следете нè на:

 

Изградена во 2014 година како патека со ФИМ оцена А и ФИА оцена 1, патеката во Бурирам се очекува долго време да биде домаќин на светските авто-мото збиднувања. Оваа година за прв пат патеката „Chang International Circuit“ ќе биде домаќин на МотоГП трка.

PTT Thailand Grand Prix 2018

Патеката е со должина од 4,6км, составена е од 12 свиоци од кои 5 се леви, а 7 се десни. Најдолгиот правец изнесува точно 1000м, а ширината на патеката е 12 метри.

Возбудувањата во Тајланд можете да ги следите според следниот распоред по наше локално време:

СпортКлуб 3 | 05.10.2018 (Петок)
08:10  MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 2
09:05 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРЕНИНГ 2
10:05 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 2

СпортКлуб 3 | 06.10.2018 (Сабота)
04:00 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – ТРЕНИНГ 3 
04:55 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРЕНИНГ 3
05:55 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – ТРЕНИНГ 3
 
07:35 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – КВАЛИФИКАЦИИ
08:30 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРЕНИНГ 4
09:10 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – КВАЛИФИКАЦИИ
10:05 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – КВАЛИФИКАЦИИ

СпортКлуб 3 | 07.10.2018 (Недела)
03:40 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – WARM UP
04:10 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – WARM UP
04:40 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – WARM UP
 
06:00 MOTO GP THAILAND: MOTO 3 – ТРКА
07:20 MOTO GP THAILAND: MOTO 2 – ТРКА
09:00 MOTO GP THAILAND: MOTO GP – ТРКА

Би можело да ве интересира

Макпетрол објави голем попуст на целата своја програма, вклучувајќи ги мотоциклите од Хонда, мото опремата и кацигите.

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

На наш колега моторџија му е потребна помош, да се покажеме во вистинско светло во недела!

Викендов на патеката Орман во Скопје се вози третата и последна трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Фантастична борба за победата ја одбележа првата трка за ГН на Тајланд која му припадна на Марк Маркез.

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.