Мотоцикли

Ducati Scrambler линијата за 2019 година доби нова графика

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

Следете нè на:

 

Иако откри само неколку подобрувања кај Scrambler линијата, Италијанската компанија претстави и три нови графики за нивните Café Racer, Desert Sled и Full Throttle модели.

2019 Ducati Scrambler Cafe Racer 01

Можеби се само нови графики за овие модели за 2019 година, но боите се одлични.

Full Throttle моделот се базира на мотоциклот на Ducati Scrambler кој се натпреварува во Super Hooligan серијата во Соединетите Американски Држави.  Дизајнот на Café Racer доаѓа од Ducati 125GP Desmo кој го вози Бруно Спигиари. А што се однесува на црвено-белиот Desert Sled, тој е едноставно прекрасен.

Би можело да ве интересира

Макпетрол објави голем попуст на целата своја програма, вклучувајќи ги мотоциклите од Хонда, мото опремата и кацигите.

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

На наш колега моторџија му е потребна помош, да се покажеме во вистинско светло во недела!

Викендов на патеката Орман во Скопје се вози третата и последна трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Фантастична борба за победата ја одбележа првата трка за ГН на Тајланд која му припадна на Марк Маркез.

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.